Do Qminers přichází Filip Matzner z Iterait coby nový CTO

Feb 8, 2024, aicrunch.cz

Únor v české algotradingové firmě Qminers přinesl hned čtyři výrazné personální posily. Do čtyřicetičlenného prestižního týmu špičkových matematiků a programátorů přichází na pozici technického ředitele Filip Matzner z českého startupu Iterait, věnujícího se aplikacím umělé inteligence. Qminers také posílí Daniel Červenkov, fyzik s praxí z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN), a přichází i další analytik a nový vedoucí Python programátorů.

Společnost Qminers, jejímž produktem je software pro algoritmické obchodování, v předchozích letech rostla v počtu svých zaměstnanců organicky. Letos však během jediného měsíce přivítá hned čtyři nové posily. Nový CTO, Filip Matzner, je spoluzakladatelem startupu Iterait. Ten v loňském roce dosáhl 11. místa v žebříčku Deloitte Technology Fast 50, oceňujícího nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě.

Úspěšný absolvent MFF UK bude v Qminers zastřešovat všechny programátorské týmy. „Líbí se mi, že všichni sdílejí stejné nadšení pro to, co dělají, všichni jsou motivovaní dosáhnout co nejlepších výsledků a jsou kdykoli ochotni pomoci lidem kolem sebe,“ říká Matzner. „Věřím, že nejen že udržíme Qminers na světové špičce, ale budeme určovat její podobu.“ Dosavadní CTO a partner Martin Hadrava se bude nadále podílet na spoluřízení firemní strategie a soustředit na C++ vývoj.

Nové tváře zlákal osobně i majitel firmy Petr Zahradník. Do Qminers přivedl analytiky Daniela Červenkova a Jáchyma Sýkoru. Oba mají odborný background ve fyzice. Červenkov se vrátil do Česka teprve před pár měsíci a má za sebou působivou vědeckou kariéru. „Po několika letech na univerzitě v Oxfordu jsem se přestěhoval do Švýcarska, kde jsem pracoval na velkém hadronovém urychlovači v CERNu,“ vysvětluje. „Vedl jsem tým zodpovědný za identifikaci nabitých částic a později působil jako Data Quality Coordinator. Dostal jsem se až k nabídce profesorské stáže na Cambridge, ale nakonec mě zlákal návrat do Česka.“ Jáchym Sýkora, další posila analytického oddělení, vystudoval Cambridge a později se zabýval teorií kvantových materiálů v německém Institutu Maxe Plancka. 

Vítaným nováčkem je bývalý Lead Software Engineer v LMC Jakub Tesárek. Bude mít na starosti vedení týmu Python vývojářů. „Těším se, až mladému týmu budu moct začít předávat své zkušenosti, sám ale musím mezitím vstřebat obrovské množství informací. Zdejší koncentrace intelektu, znalostí a talentu mě opravdu motivuje.“