Petr Filipský

C++ Developer, Team Leader

Vystudoval jsem softwarové inženýrství na MFF UK a věnoval se zejména 3D grafice, modelování a vizualizaci objemových dat. Během studia jsem hodně hrál počítačové hry, ale také se je pokoušel programovat a snil o tom, že se touhle skvělou zábavou jednou budu živit.
Po škole mě však osud zavál do jiné oblasti. Řadu let jsem pracoval na systémech zpracování a tvorby dokumentů pro banky, pojišťovny a podobné zákazníky. Ti jsou velmi konzervativní a bohužel nebyly výjimkou backporty dávno opravených chyb do několik let staré verze softwaru, kterou odmítali upgradovat. Velmi cenné však pro mne bylo, že jsem se v tomto oboru naučil, jak je důležitá efektivita, že je třeba ji mít na paměti od návrhu až po implementaci.
Do Qminers jsem nastoupil v roce 2018 bez předchozích znalostí algo-tradingu a finančních trhů. Velmi mě baví mnoho příležitostí učit se nové věci, v čemž mi pomáhá spousta skvělých kolegů. Jsem rád, že efektivita je zde extrémně důležitá a je jí věnována patřičná pozornost. V neposlední řadě oceňuji to, že náš vývojový cyklus je velmi agilní. Změny se do produkce dostávají opravdu rychle, což je možné především díky absenci externích zákazníků.